МОСКВА (QHA) -

Російська Федерація (РФ) не братиме участі у січневій сесії Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), оскільки до регламенту не внесли поправки РФ про захист прав національних делегацій від дискримінації. Про це повідомив віце-спікер Держдуми Петро Толстой.

— РФ не буде представляти свою делегацію в Парламентській асамблеї Ради Європи в січні у зв'язку із тим, що істотна умова нашої там роботи, а саме гарантії недискримінації прав національних делегацій, не були внесені до регламенту цієї організації, — зазначив він.

Толстой заявив, що таке рішення РФ залишиться в силі до тих пір, поки не внесуть зміни до регламенту.

Віце-спікер додав, що можливість запрошення в Москву членів Президентського комітету ПАРЄ після січневої сесії «буде залежати від того, як відбудеться етап консультацій, який запланований після сесії».

Нагадаємо, Меджліс кримськотатарського народу підготував звернення про недопущення повернення делегації РФ до складу ПАРЄ. Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що 13 грудня заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз провів зустріч у Страсбурзі, де виклав позицію Меджлісу щодо можливого повернення делегації РФ до ПАРЄ.

Джерело: ТАСС

QHA