НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Представники РФ і Китаю заблокувала проведення засідання Ради безпеки ООН з питання Сирії, на якому мали заслухати комісара ООН з прав людини Зейда Раад аль-Хусейна.

— Ми не бачимо ніяких підстав для цієї зустрічі, оскільки права людини не є предметом порядку денного Ради безпеки, — зазначив заступник постійного представника РФ при ООН Геннадій Кузьмін.

Представники Франції, які були ініціаторами засідання, наполягали на тому, що Радбез повинен мати всю необхідну інформацію для розуміння кризи у питаннях прав людини.

Росія запропонувала провести голосування з приводу проведення засідання.

«За» проголосували Великобританія, США, Франція, Нідерланди, Швеція, Польща, Перу і Кувейт, «проти» — Росія, Китай, Казахстан і Болівія. Три країни утрималися від голосування, у результаті чого не вистачило одного голосу для того, щоб провести засідання.

Нагадаємо, раніше Росія ухвалила рішення накласти вето в Раді безпеки ООН на резолюцію з розслідування хімічних атак в Сирії. У Білому домі відзначили, що США продовжують наполягати на тому, щоб Рада безпеки ООН відновила мандат Організації із заборони хімічної зброї.

Джерело: Reuters

QHA