КИЇВ (QHA) -

Пропозиція члена Ради Федерації з окупованого Росією Криму Сергія Цекова щодо спрощення процедури видачі російського паспорта кримчанам, які залишили український півострів до окупації, є черговим кроком РФ на шляху до подальшого збільшення чисельності своїх громадян за рахунок громадян України.

Про це кореспонденту QHA заявила кандидат юридичних наук Ольга Поєдинок.

— Це черговий крок РФ на шляху до подальшого збільшення чисельності своїх громадян за рахунок, перш за все, громадян України. Подібні кроки ми спостерігали минулого року, коли всім громадянам України, які хотіли натуралізуватися в Росії, пропонували замість очікування завершення передбачених законодавством процедур виходу з громадянства України, оформити в РФ офіційні заяви про відмову від українського громадянства, сказала вона.

За її словами, в контексті Криму "будь-які нові заяви про спрощення процедури отримання громадянства РФ, свідчать лише про бажання агресора ще більше "закріпитися" на окупованій території".

Нагадаємо, Цеков запропонував спростити процедуру видачі російського паспорта кримчанам, які залишили український півострів до його анексії. За його словами, для осіб української національності для цього треба скласти іспит на знання російської мови.

QHA