КИЇВ (QHA) -

Росії було б вигідно, щоб кримські татари почали збройний протест. Однак, як і учасники партії «Хізб ут-Тахрір», вони дотримуються методів ненасильницької боротьби, що і є приводом для репресій щодо мусульман в самій Росії та в окупованому нею Криму. Такою думкою з QHA поділився глава інформаційного офісу «Хізб ут-Тахрір» в Україні Фазил Амзаєв.

— Найважливішим пунктом нашої методології є ненасильництво. Наша політична діяльність в ісламському світі і просвітницька в неісламському, носить виключно мирний характер... На прикладі Криму ми бачимо, що дуже зручним було б для Росії, якби кримські татари взяли до рук зброю і почали насильницький протест. Це дозволило б їй розв'язати ту політику, яку вона проводила в Чечні, і закрити кримськотатарське питання, яке вони 200 років вже не можуть закрити. Також і небезпека «Хізб ут-Тахрір» для Росії саме у ненасильстві. Ми говоримо про те, що ми не згодні з репресіями РФ, але ми не беремо зброї. Це робить просто незаконним переслідування «Хізб ут-Тахрір». Тому в усіх справах у самій Росії і анексованому нею Криму ясно видно, як вони куховаряться на кухонних розмовах про іслам, сказав Амзаєв.

На його думку, найбільш красномовним доказом незаконності заборони діяльності організації є те, що в рішенні Верховного суду РФ 2003 року «Хізб ут-Тахрір» приділений один абзац, де немає пояснень і доказів про причетність останнього до тероризму.

Нагадаємо, Російська Федерація окупувала Крим у лютому-березні 2014 року, назвавши сфальсифікований референдум 16 березня «волевиявленням кримчан з приводу приєднання до РФ». Відразу після анексії у Криму почалися масові переслідування нелояльних до нової «влади» кримських татар і українців.

Так звана справа «Хізб ут-Тахрір» стала візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями-мусульманами у Криму. Під приводом підозри у тероризмі, називаючи свої репресивні операції боротьбою з екстремізмом, силовики вриваються в будинки, проводять незаконні обшуки і затримання.

За словами адвоката Еміля Курбедінова, справа «Хізб ут-Тахрір» налічує близько 25 ув'язнених і включає вже п'ять кримінальних справ.

На початку жовтня 2017 року стало відомо ще про п'ять затриманих кримчан, обвинувачених ФСБ у приналежності до течії «Таблігі джамаат».

QHA