КИЇВ (QHA) -

Другий президент України Леонід Кучма заявив, що Російська Федерація планує перетворити окупований Донбас на Придністров'я.

— Те, що пропонує Росія на лінії зіткнення це зробити новий кордон з Україною. І зробити щось на кшталт Придністров'я, знову один із заморожених конфліктів, але це буде набагато гірше, тому що Придністров'я не має кордону з Росією.

Кучма прокоментував зустріч помічника президента РФ Владислава Суркова і спецпредставника США з питань України Курта Волкера, на якій вони обговорили питання розміщення миротворців ООН на сході України і Мінських домовленостей, і зазначив, що ця зустріч не дала жодних результатів.

— 29 пунктів запропонували США, три пункти Росія готова прийняти, і те, що він (Сурков) говорить, "три це не нуль" то це нуль.

Екс-президент наразі не бачить перспективи вирішення конфлікту на Донбасі і додав, що миротворчі війська повинні бути на всій території України, зокрема і на українсько-російському кордоні.

Раніше QHA повідомляло, що 13 листопада у Белграді (Сербія) Курт Волкер провів зустріч із Владиславом Сурковим, на якій вони обговорили питання розміщення миротворців ООН і Мінських домовленостей. Сурков заявив, що Волкер передав йому пропозиції про резолюцію щодо миротворців ООН. З 29 запропонованих абзаців делегація РФ визнала прийнятними лише три.

Джерело: Інтерфакс-Україна

QHA