КИЇВ (QHA) -

Заява збіглого прем'єр-міністра України Миколи Азарова про позов до Європейського суду з прав людини з приводу визнання революційних подій 2014 року в Україні державним переворотом виглядає невдалою відповіддю на процеси в міжнародних судах, які веде Україна проти РФ.

Таку думку з приводу позову, який готує так званий «Комітет порятунку України», висловив для QHA доктор юридичних наук Борис Бабін.

— Для подачі будь-якої заяви до ЄСПЛ проти України необхідно пройти національні судові інстанції (як мінімум першу і апеляцію), або довести неможливість такого проходження, або — не одержати рішення українського суду у справі протягом декількох років.

Юрист вважає, що рішення у такій справі змусить себе чекати:

— Теоретично, маючи хороших адвокатів, будь-який скаржник може рано чи пізно вийти на порушення своїх конвенційних прав національним судом. Але згодом чекати рішення ЄСПЛ йому потрібно буде як мінімум кілька років, а то і десятиліття. І навряд чи в своєму рішенні ЄСПЛ буде використовувати термінологію і політичну позицію заявників.

За словами експерта, заява Азарова має лише політико-інформаційний характер:

— На той час в Україні пройдуть як мінімум ще один парламентські та президентські вибори, а питання «перевороту» 2014 р. стануть вже практично історією. Тому всі ці рухи тіла і заяви «12 друзів Януковича» не є реальною формою захисту їх інтересів, а носять виключно політико-інформаційний характер. А оскільки вся ця публіка зараз повністю і до дрібниць керована російськими спецслужбами, можна вважати, що це не їхні власні бажання та ініціативи.

Борис Бабін підсумував, що російська сторона в цьому питанні діє за класичною схемою:

— Швидше за все, таким чином росіяни просто намагаються дати «асиметричну відповідь» процесам у міжнародних судах, які веде проти РФ Україна. І відповідь, у кращих традиціях російської державності, — фейкова, виключно пропагандистська, розрахована на внутрішню аудиторію.

Як повідомляло QHA, «Комітет порятунку України», і зокрема, Микола Азаров готують позов до ЄСПЛ, щоб трактувати події на Євромайдані в 2014 році як «державний переворот».

ФОТО: інтернет

QHA