КИЇВ (QHA) -

Нова резолюція ООН по Криму дуже важлива і для Ради Європи, оскільки ПАРЄ планує повернути Росію до свого складу у січні 2018 року. Така поведінка ПАРЄ свідчить про зменшення тиску на Російську Федерацію. Таку думку висловив постійний представник України у Раді Європи Дмитро Кулеба.

— Нова резолюція ООН по Криму дуже важлива і для Ради Європи. Це чіткий сигнал, що треба збільшувати, а не зменшувати тиск на Росію. Плани щодо повернення росіян у ПАРЄ в січні 2018 — це саме зменшення тиску. РЄ повинна діяти відповідально і захищати, а не торгувати принципами, написав він.

Нагадаємо, 14 листопада, на засіданні Третього комітету Генеральної асамблеї ООН було ухвалено оновлений проект резолюції з прав людини в анексованому Криму. В результаті голосування 71 країна виступила «за» прийняття документа, 25 — «проти» і 77 утрималися.

Раніше глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров зазначив, що рішення Третього комітету ООН з посилення резолюції про права людини в анексованому Криму є черговим ляпасом Росії, оскільки вміст документа став жорсткішим в порівнянні з попереднім варіантом.

У свою чергу, глава комітету Ради Федерації Росії з міжнародних справ Костянтин Косачев вважає голосування у Нью-Йорку за проект резолюції щодо Криму «відображенням нинішніх русофобських кампаній Заходу».

QHA