КИЇВ (QHA) -

Після переїзду українського громадянина з Криму на підконтрольну Україні територію отриманий ним на окупованій території трудовий стаж може враховуватися при нарахуванні пенсії.

Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева під час зустрічі з регіональними ЗМІ на тему «Урядова пенсійна реформа: відновлення соціальної справедливості», передає ZN.ua.

— У нас є закон про окуповані території. Крим у нас вважається окупованою територією. Згідно із законом відповідальність за соціальний захист людей, зокрема громадян України, які перебувають на окупованій території, несе держава-окупант. У той же час, якщо людина переїздить на територію, підконтрольну Україні, вона має право на пенсійне забезпечення за законами України. Як бути з тим стажем, який вона отримала у Криму? Діє угода СНД, і за цією угодою ми можемо врахувати той стаж, який вона там мала.

За словами міністра, для підтвердження стажу, отриманого на окупованій території України, необхідно буде звернутися до держави-окупанта. Рева нагадав, що дипломатичні відносини з Росією Україна не розривала:

— Людина не винна, що її окупували... Цей стаж для неї не пропаде.

Як повідомляло QHA, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що громадяни України, які проживають у Криму, можуть розраховувати на українські пенсії лише в разі сплати внесків до Пенсійного фонду України.

ФОТО: інтернет

QHA