ЛЮБЛІН (QHA) -

На думку голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, існує явна паралель між подіями, які передують Другій світовій війні, і тим, що в даний момент відбувається в Україні.

Про це Рефат Чубаров заявив під час виступу в Любліні на IV Конгресі ініціатив Східної Європи.

Голова Меджлісу зазначив, що тоді, у 1938 році, все почалося з анексії частини території Австрії. У 2014 Росія так само анексувала частину України — Крим. Потім, у 1939 році, була окупація Чехії та захоплення Польщі.

— Тим, хто вважає, що ті події жодним чином не відносяться до проблем сьогоднішних, я говорю: а хіба ви не відчуваєте дихання Третьої світової війни? 2183 дні тривала Друга світова війна. 1214 днів світ живе в умовах вторгнення Росії в державу — члена Ради Безпеки ООН і здійсненої Росією анексії Криму, — зазначив він.

За словами Чубарова, Європа і Близький Схід відтепер не можуть бути спокійні за свою безпеку.

— Захоплений Крим спішно перетворюється на військовий форпост Росії на південному фланзі НАТО. Окупанти розмістили на півострові найсучасніші види озброєння, чим кардинально змінили баланс сил у даному регіоні, — вважає глава Меджлісу.

Так, ракети, якими оснащені військові кораблі в окупованому Криму, мають радіус ураження приблизно 2,5 тис. кілометрів. Вони можуть долетіти до європейських країн, включаючи Румунію і Францію. А якщо згадати, що саме такими ракетами оснащені кораблі Балтійського флоту, то виявляється, що всі країни, включаючи Ісландію, підпадають під радіус ураження в зоні прямого ураження і небезпеки.

4-11 лютого 1945 року в Криму відбулася Ялтинська конференція, на якій союзні держави СРСР, США і Великобританія присвятили всю увагу встановленню світового порядку.

— Вирушаючи до Ялти, і Рузвельт, і Черчілль були інформовані, що на території Криму вже більше півроку немає його корінного народу, кримських татар, народу, який був виселений у травні 1944 року. Але що таке кримські татари були для лідерів держав, які ділили світ? — говорить глава Меджлісу.

Ретельно вибудувана ялтинська конструкція післявоєнного світу завалилася відразу, коли Росія вирішували анексувати Крим і вторгнутися до України.

— Путін виходить з того, що принципи післявоєнного світу вичерпані повністю, він вимагає від Європи нової "Ялти". Можливо, він навіть бачить її проведення в Ялті, в окупованому Криму. І під час цієї зустрічі світ знову повинен бути поділений відповідно до тих уявлень про місце Росії, які є у Путіна, — сказав Чубаров.

На думку кримськотатарського лідера, для європейських політиків зараз -—час вибору, і цей вибір може бути руйнівним для всього людства, як це сталося у 30-і роки минулого століття. Але є й інший варіант: вибір припинення агресивної політики Росії.

Однак, на думку Рефата Чубарова, справжні політики не можуть не усвідомлювати реальну загрозу, що нависла над своїми народами і країнами. І якщо вони хочуть захистити свої народи і країни, вони повинні зупинити Росію. Повинні стояти пліч-о-пліч з Україною, щоб зупинити російську агресію.

— Я сподіваюся, що такий ступінь усвідомлення відповідальності за долю світу через долю власного народу об'єднає всіх європейських політиків, і заходи для зупинки агресора набудуть більш жорсткий характер, щоб змусити Росію поважати міжнародне право і волю своїх сусідів, — додав Чубаров.

Як раніше повідомляло QHA, Чубаров очікує від «групи друзів Криму» практичних дій.

QHA