КИЇВ (QHA) -

Деякі держави підтримують ініціативу США і президента Дональда Трампа у проведенні військової операції в Сирії, інші продовжують відкрито підтримувати диктаторський режим Асада.

Уряд Великобританії висловив повну підтримку ракетного удару США по сирійській авіабазі.

— Ми вважаємо це відповідною реакцією на варварський хімічний напад, проведений сирійським режимом. Мета — запобігти подібнім нападам у майбутньому, — заявив представник Даунінг-Стріт.

З такою думкою згоден і німецький уряд в особі міністра закордонних справ Німеччини Зигмара Габріеля. Як підкреслив політик, це «зрозуміла дія» у відповідь на нездатність Радбезу ООН виступити з рішучим протестом.

— Важко було змиритися з тим, що Радбез ООН не здатний чітко і однозначно відповісти на варварське використання хімічної зброї проти невинних людей у Сирії. Те, що США зараз зробили повторну атаку проти військових структур режиму Асада, причетних до цих жорстоких військових злочинів, є зрозумілою дією, — заявив німецький міністр.

Член Європейської ради із зовнішніх зв'язків Карл Більдт, у свою чергу, підкреслив, що удар США по авіабазі одночасно є випадом у бік Путіна.

— З військової точки зору, удар США був проти Асада. З політичної — він у тій же мірі проти Путіна, який не зміг захистити свого союзника, — йдеться в Твіттері Більдта.

Заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця на своїй сторінці в Твіттер прокоментував нічний ракетний удар Сполучених Штатів Америки по авіабазі в Сирії, заявивши, що масові вбивства, що здійснюються урядовими військами Асада за підтримки Кремля, не можуть залишатися безкарними.

— Дії США чіткі і мені зрозумілі: масові порушення прав людини і вбивства в Сирії не можуть залишатися безкарними. Асад і Кремль — союзники, — написав український дипломат.

Держсекретар США Рекс Тіллерсон, який у найближчому майбутньому повинен здійснити візит до Росію, згоден із Дональдом Трампом у тому, що удар був нанесений з метою захисту інтересів США.

— Очевидно, що однією з реальних небезпек, яку ми спостерігаємо в Сирії, є наявність подібного виду зброї (хімічної. — Ред.). Є ймовірність, що воно потрапить до рук тих, хто зможе доставити його до берегів США і загрожувати американському народу. Ми вважаємо, що удар був доцільним, оскільки він був нанесений по об'єктах, з яких і була здійснена остання хімічна атака.

Слідом за негативною реакцією Росії на американський авіаудар Іран також засудив дії США, підкресливши, що подібні заходи лише посилять позиції терористів. При цьому в Тегерані раніше засудили хімічну атаку режиму Асада по провінції Ідліб:

— Іран... засуджує використання хімічної зброї..., але в той же час ми вважаємо, що надзвичайно небезпечно і руйнівно використовувати це (інцидент із хімзброєю. — Ред.) як привід для односторонніх дій, — так заявив представник МЗС Ірану Бахрам Касемі.

На даний момент вже відомо, що Росія припинила дію меморандуму з США про запобігання інцидентів і забезпечення безпеки польотів авіації в ході операцій в Сирії, про що повідомило МЗС РФ.

У той же час після призову Болівії провести консультації з ситуації, що виникла, Кремль також звернувся до Радбезу ООН з вимогою провести екстрене засідання у зв'язку з атакою США.

QHA