КИЇВ (QHA) -

Колишній генсек НАТО і позаштатний радник президента України Андерс Фог Расмуссен допускає послаблення деяких санкцій проти РФ у разі її згоди на розгортання на Донбасі реалістичної миротворчої місії уздовж всієї російсько-українського кордону. Про це він заявив під час виступу на 14-й щорічній міжнародній конференції «Ялтинська європейська стратегія» (YES), передає УНІАН.

Він зазначив, що для того, щоб місія стала дійсно миротворчою, необхідно наділити її дієздатним мандатом, завдяки якому вона зможе контролювати російсько-український кордон. При цьому даними мандатом має бути передбачений захист не тільки спостерігачів ОБСЄ, але також і місцевого населення.

Екс-генсек НАТО додав, що в разі згоди Росії на такий формат миротворчої місії на Донбасі можливе послаблення санкцій.

— Якщо, врешті-решт, Росія погодиться на те, про що я сказав, а саме дієздатний мандат, включаючи контроль російсько-українського кордону, і мандат для захисту всього населення, тоді без сумніву, я думаю, що «пряником» для Росії може бути послаблення деяких санкцій.

Проте Расмуссен зазначив, що побачити реалістичні кроки доти, доки не пройдуть президентські вибори в Росії, не вийде.

Але до того часу ви повинні зберігати рішучий тиск на Росію, і всі опції повинні бути в порядку денному, включаючи летальне озброєння для України, наголосив екс-генсек Альянсу.

Раніше Росія і Україна розробили різні проекти резолюції ООН про розміщення миротворчої місії на Донбасі. Москва запропонувала відправити «блакитні каски» в регіон мінімум на півроку виключно для забезпечення безпеки спостерігачів ОБСЄ у зоні конфлікту.

В українському проекті йдеться про те, що Росія не може брати участь у миротворчій місії, а «блакитні каски» повинні бути розміщені по всій зоні конфлікту, включаючи українсько-російський кордон.

Джерело: УНІАН

QHA