АСТАНА -

В Астані завершився третій раунд переговорів щодо врегулювання сирійського конфлікту, за підсумками якого країною-гарантом виконання зобов'язань з підтримки режиму припинення вогню у Сирії офіційно став Іран. Про це повідомив заступник міністра закордонних справ Казахстану Акилбек Камалдінов, зачитуючи підсумкову декларацію зустрічі у готелі Rixos.

— Сторони підкреслили прихильність щодо зміцнення режиму припинення вогню, а також домовилися інформувати одна одну про випадки порушення перемир'я, забезпечити скорочення кількості таких випадків та підвищити ефективність механізму тристороннього моніторингу, повідомив Камалдінов.

За словами заступника міністра, сторони також прийняли рішення почати роботу зі збереження культурної спадщини ЮНЕСКО у Сирії.

Наступне засідання в Астані щодо врегулювання ситуації у Сирії пройде 3-4 травня, а 17-19 квітня у Тегерані відбудеться підготовча зустріч, повідомив заступник міністра закордонних справ.

Озброєна опозиція Сирії відмовилася брати участь у переговорному процесі.

Глава делегації Дамаска Башар аль-Джаафарі заявив журналістам, що відсутність делегації збройної сирійської опозиції на «Астані-3» може призвести до зриву перемир'я у Сирії.

ФОТО і джерело: АА

QHA