ЕРБІЛЬ (QHA) -

Голосування на референдумі за незалежність, організоване регіональним урядом Курдистану на півночі Іраку, почалося в понеділок.

Виборчі дільниці відкрилися о 8:00 ранку за місцевим часом у провінціях Ербіль, Сулейманіє і Дахук, а також у районі Тузхурмату провінції Салахаддін, районі Ханекін провінції Ділая, населених пунктах Джелавла і Каратепе. У провінції Кіркук, що має спірний статус, також оганізоване голосування.

Крім того, референдум проходить і в районах іракського Мосула, очищених від бойовиків ІДІЛ: Синджарі, Махмур, Телкейфе, Хамданом, Шейхане, Зуммаре, Рабіе, Немруд і Бартілле.

Остаточні результати голосування оголосять після 72 годин.

Референдум не визнаний Верховним федеральним судом країни. Його мета — дати лідеру іракських курдів Масуду Барзані право на переговори про відділення регіону з Багдадом і сусідніми державами.

На референдум виноситься одне питання: "Чи хочете ви, щоб Курдський регіон і курдські райони за межами регіону стали незалежною державою?".

Ірак, Іран і Туреччина виступили проти результатів референдуму іракських курдів і заявляють, що він лише посилить напруженість на Близькому Сході.

Іракський прем'єр-міністр назвав референдум неконституційним.

Як повідомляло QHA, лідер іракських шиїтів Муктада ас-Садр закликав главу Курдської регіональної адміністрації Іраку Масуда Барзані відкласти референдум з питання незалежності регіону, а в майбутньому анулювати рішення про його проведення.

Джерело: Reuters

ФОТО: AA

QHA