БАГДАД (QHA) -

Рішення про введення військових підрозділів на спірні території Меджліс (парламент) Іраку прийняв з метою забезпечення безпеки мирних громадян, що проживають в цих регіонах .

Крім цього, було прийняте рішення закрити всі контрольно-пропускні пункти на кордоні з Курдською регіональною автономією Іраку (КРАІ), заявив голова комітету з безпеки та оборони парламенту Іраку Хакім Замілі, передає АА.

Референдум, рішення про проведення якого було прийняте односторонньо, проходить у провінціях Ербіль, Сулейманіє і Дахук, а також в районі Тузхурмату провінції Салахаддін, районі Ханекін провінції Ділая, населених пунктах Джелавла і Каратепе. Референдум проходить у провінції Найнава, звільненій від терористів ІДІЛ. Також у місті Кіркук, яке має спірний статус згідно з іракською конституцією.

Крім того, всі нафтові родовища Кіркука переходять на баланс іракського уряду. А чиновники, які взяли участь у референдумі, повинні бути зняті з усіх посад.

Нагадаємо, референдум за незалежність, організований регіональним урядом Курдистану на півночі Іраку, стартував сьогодні, 25 вересня, о 8:00 за місцевим часом. Референдум невизнаний Верховним федеральним судом країни. Його мета —дати лідеру іракських курдів Масуду Барзані право на переговори про відділення регіону з Багдадом і сусідніми державами.

Ірак, Іран і Туреччина виступили проти проведення референдуму іракських курдів і заявляють, що він лише посилить напруженість на Близькому Сході. Туреччина також пригрозила КРАІ початком військової операції в Іраку, якщо за підсумком референдуму почнуться етнічні чистки туркоманів.

Джерело: АА

QHA