НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Рада безпеки ООН 12 квітня спробує прийняти ще один «переглянутий» проект резолюції щодо хімічної атаки у сирійському Ідлібі, передає французьке видання AFP.

Новий проект був підготовлений Францією, Великобританією і США. У резолюції виставляється вимога до режиму Башара аль-Асада співпрацювати у розслідуванні хімічної атаки, про що повідомив постійний представник Великобританії при ООН Метью Райкрофт у своєму Twitter.

Британський постпред також вважає, що всі члени Радбезу повинні підтримати цей варіант проекту резолюції «для того, щоб почати політичний процес у Сирії, який призведе до стійкого миру».

Американські дипломати, у свою чергу, заявляють, що Росія знову може скористатися правом вето і заблокувати резолюцію проти свого союзника Асада.

Голосування за нову резолюцію пройде о 15:00 за американським часом.

Нагадаємо, Сполучені Штати Америки 7 квітня завдали ракетного удару по базі «Шайрат» ВВС режиму Асада. Як заявив представник Пентагону полковник Джефф Девіс, масивний удар став відповіддю на застосування режимом хімічної зброї у місті Хан Шейхун провінції Ідліб, у результаті якого загинуло більше 100 і постраждало близько 500 мирних жителів, включаючи дітей.

Радбез ООН так і не зміг схвалити проект резолюції про хіматаку в Сирії 4 квітня, оскільки Міністерство закордонних справ Росії назвало його категорично неприйнятним.

ФОТО: інтернет

QHA