НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Перенесене з 18 на 19 грудня голосування за ще одну сирійську резолюцію у Раді безпеки ООН увінчалося одноголосним рішенням про відправку незалежних спостерігачів до східної частини Алеппо, передає DW.

Радбез направив звернення до Генерального секретаря ООН з проханням терміново забезпечити переговори між конфліктуючими сторонами заради організації безпечного доступу до східної частини Алеппо співробітників організації та інших міжнародних платформ.

Згідно з документом, незалежні спостерігачі стежитимуть за ходом евакуації мирного населення і представників сирійської опозиції з блокованих районів.

Це перший випадок за п'ять років чинного сирійського конфлікту, коли всі країни-члени Радбезу одноголосно проголосували за резолюцію по Сирії.

Голосування за резолюцію переносилося у зв'язку із загрозою РФ заблокувати проект, в якому не враховані побажання Москви.

Нагадаємо, постійний представник Росії при Радбезі ООН Віталій Чуркін заявляв, що Москва має намір блокувати резолюцію Ради безпеки ООН про відправку моніторингової місії у практично зруйноване сірійське місто Алеппо.

У зв'язку з режимом припинення вогню у Сирії триває операція з евакуації мирного населення зі зруйнованого Алеппо до підконтрольного сирійській опозиції міста Ідліб.

Алеппо  друге найбільше після Дамаска сірійське місто. Розташоване у 40 кілометрах від турецького кордону. Західна частина міста перебуває під контролем режиму Башара аль-Асада, східна  сирійської опозиції. Громадянська війна в країні почалася у березні 2011 року з розстрілу мирних демонстрантів військовими.

Облога сирійського міста Алеппо триває вже досить довгий проміжок часу. Місто лишається найбільшим підконтрольним противникам Асада поселенням. ВКС Росії та режим Асада регулярно завдають авіаударів по місцевому цивільному населенню з метою відбити його у повстанців.

QHA