НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Спробу Ради Безпеки ООН винести резолюцію щодо Північної Кореї заблокувала російська делегація. Про це повідомляє ZN.UA.

Дипломати з РФ відмовилися підтримувати проект заяви, незважаючи на те, що його підтримав Китай, який вважається головним політичним союзником КНДР.

Росія побажала додати до тексту слова про «політичний діалог» і прибрати зауваження з приводу рішучості міжнародної спільноти приймати «серйозні заходи».

Таким чином, проект резолюції Радбезу ООН про провокації КНДР прийняти не вдалося.

Нагадаємо, у ніч на 16 квітня у КНДР відбулися невдалі випробування балістичної ракети. Спроба ракетного запуску була зроблена на наступний день після того, як у Пхеньяні пройшов військовий парад, присвячений 105-й річниці від дня народження засновника КНДР Кім Ір Сена. На параді вперше були показані балістичні ракети підводних човнів (БРПЛ) Pukkuksong-2.

До цього, 14 квітня, США розташували в регіоні два есмінця, які стріляють ракетами Tomahawk. Один із них — у 300 милях від випробувального полігону КНДР. У Вашингтоні роз'яснили такі дії необхідністю забезпечити безпеку в регіоні.

Глава МЗС України Павло Клімкин  наприкінці лютого заявляв, що Росія користується інституційною слабкістю Радбезу ООН для блокування рішень Ради. Павло Клімкин закликав до негайної реорганізації Ради і скасування права вето, щоб ним не могла користуватися країна, що здійснює агресію.

ФОТО: інтернет

QHA