КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 23 лютого, на ранковому засіданні Верховна Рада прийняла проект постанови про звернення до країн-членів і керівництва ОБСЄ у зв'язку з тим, що в остаточному звіті організації про вибори до Державної Думи РФ немає згадки про окупований Крим, на території якого вони також проводилися, що є грубим порушенням міжнародного права.

За проект постанови проголосувало 239 депутатів, проти — 0.

Неможливість моніторингу виборів у Криму у звіті пояснюється «відсутністю консенсусу в питаннях статусу Криму серед країн - учасниць ОБСЄ», йдеться у зверненні.

Нагадаємо, що РФ анексувала український півострів у березні 2014 року в результаті проведення незаконного референдуму.

У вересні 2016 року, коли в РФ проходили парламентські вибори, з порушенням міжнародних норм голосування проводилося і в Криму.

Верховна Рада України не визнала вибори в Держдуму РФ легітимними через проведення голосування на території тимчасово окупованого Криму.

Європейський Союз не визнає результати виборів на Кримському півострові, як і незаконну анексію Криму і Севастополя Російською Федерацією 2014 року.

При цьому Бюро з демократичних інститутів і прав людини, що відноситься до ОБСЄ, в кінці грудня 2016 року опублікувало звіт, згідно з яким Державна Дума Російської Федерації сьомого скликання не визнається легітимним органом влади, а отже всі її рішення не можуть розглядатися як такі, що мають юридичну силу.

QHA