КИЇВ (QHA) -

Верховна Рада України у першому читанні підтримала законопроект №6614, який входить до пакету пенсійної реформи, повідомляє сайт ВРУ.

«За» проголосувало 282 народних депутати.

Даний законопроект, який подав у парламенті міністр соціальної політики Андрій Рева, передбачає підвищення пенсій з 1 жовтня 2017 року для понад 5,6 млн пенсіонерів.

— А також підвищення соціальних стандартів з 1 грудня до 1 жовтня ще для майже 3,5 млн наших пенсіонерів, повідомив міністр соціальної політики.

Крім цього, за словами міністра, прийняття цього законопроекту дозволить підвищити рівень пенсійного забезпечення, припинити «зрівнялівку» та запустити механізм щорічного автоматичного перерахунку пенсій.

Міністр зазначив, що всі правки і додаткові зауваження до реформи будуть враховані до другого читання.

Як повідомляло QHA, за словами Андрія Реви, для того, щоб осучаснити пенсії, державному бюджету потрібно 36 млрд грн.

В рамках реформи підвищення пенсійного віку не передбачається, але в той же час збільшується страховий стаж, від якого залежатиме, чи вийде українець на пенсію в 60 років, чи в 65. Деякі експерти називають це «прихованим підвищенням пенсійного віку».

Якщо реформа буде прийнята в нинішньому вигляді, з наступного року вийти на пенсію в 60 років можна буде, маючи страховий стаж 25 років (зараз мінімальний стаж 15 років). Поріг страхового стажу буде поступово підніматися і до 2028 року досягне 35 років.

ФОТО: інтернет

QHA