КИЇВ (QHA) -

Верховна Рада визнала протиправним проведення виборів президента Російської Федерації на території анексованого Криму. За відповідну постанову № 8168-1 проголосувало 255 народних депутатів.

— Організація окупаційної російської адміністрацією у рамках виборів президента Російської Федерації голосування на тимчасово окупованій території України — в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь — є протиправною. Результати цього незаконного голосування є нікчемними і не мають ніяких правових наслідків, — йдеться у постанові.

У документі зазначається, що проведення виборів в окупованому Криму ставить під сумнів легітимність російських виборів.

— Істотні обмеження виборчих прав громадян під час виборчого процесу в РФ, створення нерівних умов для кандидатів і відсутність справжнього вибору, про які йдеться у попередніх висновках Бюро з демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки і співпраці у Європі, а також неправомірне зарахування понад 1 млн голосів з тимчасово окупованих Криму і Севастополя істотно спотворюють результати голосування на виборах президента РФ в цілому, закономірно ставлячи під сумнів їхню легітимність, — підкреслюється в постанові.

Рада також закликала міжнародне співтовариство застосувати додаткові санкції проти Росії і персональні санкції проти причетних до організації виборів на території анексованого Криму.

Голові ВРУ доручили довести текст документа до відома парламентів іноземних держав і парламентських асамблей міжнародних організацій.

QHA повідомляло, що Франція не визнає підсумки голосування на виборах президента Росії в анексованому Криму. Париж продовжує наполягати на повному відновленні суверенітету і територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів.

Раніше Канада також заявила про невизнання виборів в Криму. У той же день і Німеччина заявила про те, що не визнаватиме результати голосування 18 березня на включеному півострові.

Таку ж заяву зробила і Словаччина, яка заявила, що не визнає вибори президента Росії в окупованому Криму і наполягає на повному виконанні мінських угод, які є умовою для перегляду санкцій проти РФ.

QHA