БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Європейський Союз у 2018 році буде підтримувати усі ініціативи ООН з приводу окупованого Криму, а також сприятиме спробам відправки гуманітарної допомоги жителям непідконтрольних українському уряду територій Донбасу. Про це повідомляється у документі щодо пріоритетів політики ЄС в ООН на 2018 рік, який ухвалили 26 лютого в Брюсселі.

Генеральний секретар ЄС в ООН запропонував винести захист прав людини на найвищий рівень, оскільки у 2018 році відзначають 70-річчя Загальної декларації прав людини.

— ЄС підтверджує свою позицію, що усі права людини універсальні, неподільні, взаємозалежні та взаємопов'язані, — йдеться у документі ЄС.

ЄС закликав уряди «забезпечити незалежне та прозоре розслідування зникнення і позасудових страт, гарантуючи належне покарання тих, хто за це відповідає, і висловлює стурбованість такими випадками у незаконно анексованому Криму і на неконтрольованих територіях України, в Російській Федерації, Філіппінах, Пакистані, Бурунді, Венесуелі та інших країнах».

QHA повідомляло, що 26 лютого 2018 року Україна розпочала трирічне членство у Раді Організації Об'єднаних Націй (ООН) з прав людини. Президент України Петро Порошенко заявив, що пріоритетом діяльності української делегації буде захист прав людини в усьому світі, у тому числі, на тимчасово анексованому Криму і на Донбасі.

QHA