КИЇВ (QHA) -

Верховна Рада на пленарному засіданні в середу прийняла законопроект №0152 про ратифікацію угоди з Європейським поліцейським офісом про оперативне і стратегічне співробітництво. "За" віддали голоси 234 депутати, передає кореспондент QHA.

Виступаючи з трибуни Верховної Ради України, заступник голови МВС України Вадим Троян наголосив на важливості співпраці з європейським офісом у пошуку міжнародних кримінальних авторитетів і злочинців, які ховаються від українського правосуддя.

— Це дозволить створити міжнародні спільні групи з розслідування даних справ. Цей законопроект має історичне значення для України, — сказав він.

Член комітету з питань євроінтеграції Мустафа Найєм під час виступу перед голосуванням сказав, що законопроект був розглянутий провідними поліцейськими експертами з Європи.

Нагадаємо, сьогодні в Києві почне роботу 19-й саміт "Україна — Європейський Союз", учасники якого обговорять питання імплементації угоди про асоціацію, хід реформ в Україні, а також поточну ситуацію на непідконтрольних територіях Донбасу і в анексованому Росією Криму.

Довідка. Європол — поліцейська служба Європейського союзу, розташована в Гаазі. Основними завданнями служби є координація роботи національних служб у боротьбі з міжнародною організованою злочинністю і поліпшення інформаційного обміну між національними поліцейськими службами. Серед основних напрямів роботи Європолу можна виділити боротьбу з тероризмом, нелегальною торгівлею зброєю, наркоторгівлею, відмиванням грошей.

На даний момент Європол координує роботу поліцейських служб усіх 28 країн-членів Європейського союзу.

ФОТО: інтернет

QHA