КИЇВ (QHA) -

У вівторок, 21 березня, перед винесенням кандидата на голосування нардеп Віктор Чумак подав спікеру Андрію Парубію папір, очевидно, з ініціалами майбутнього кандидата на посаду аудитора НАБУ від його фракції. У цей час Сергій Лещенко та Ірина Заліщук дістали смартфони і записували все на відео, — повідомляє кореспондент QHA.

Їх колеги "єврооптимісти" — Мустафа Найєм, Єгор Соболєв, Олег Березюк, голова Самопомочі та інші депутати заблокували трибуну, але підпустили до мікрофона Івана Крулька, депутата від фракції «Батьківщина». Він нагадав, що НАБУ будуть інспектувати три аудитора — по одному від президента, Кабміну і Ради, зазначивши, що навіть зараз адміністрація президента не дає можливість парламенту призначити хоча б одного незалежного аудитора.

— Наш кандидат — Роберт Сторч, професійний аудитор. Він інспектував ФБР. Але він не підходить АП. Чому? Тому що він забезпечить незалежний аудит, — сказав Крулько, коментуючи блокаду Ради перед голосуванням.

Депутат від «Народного фронту» Юрій Савчук був головним доповідачем з призначення аудитора. Однак сьогодні він на засідання Ради не прийшов. Єгор Соболєв, виступаючи з трибуни Верховної Ради, сказав, що до парламенту виїхали представники Автомайдану і протестуючі, щоб призначення аудитора було прозорим.

 — У кар'єрі кожного з вас це голосування залишиться назавжди, — сказав Соболєв, звертаючись до парламентаріїв, — не давайте завести себе в політичну могилу.

Олег Ляшко, виступаючи з місця, запитав, чому Україні нав'язують зовнішнє управління:

 — Чому ви принижуєте країну, демонструючи те, що українці не здатні самі подолати корупцію і навести порядок у своїй країні. Невже не знайдеться трьох українців, щоб перевірити НАБУ? Чим керівники з американських посольств краще? — запитав він.

Після виступів нардепів Андрій Парубій поставив на голосування першу кандидатуру — Роберта Сторча, генерального інспектора Міністерства юстиції США. За нього проголосували 178 депутатів. Другий кандидат — Найджел Браун, за його кандидатуру віддали 202 голоси. Оскільки Браун набрав більше голосів, далі депутати голосували за його затвердження на посаду аудитора НАБУ. Але всього 200 осіб проголосували за його призначення. У підсумку, рішення не було прийняте.

Нагадаємо, Верховна Рада планувала призначити аудитора НАБУ ще 23 лютого. Однак депутати не дійшли згоди щодо кандидатури на цю посаду. До складу комісії передбачалося висунути кандидатуру заступника генерального інспектора Департаменту юстиції США Роберта Сторча, схвалену профільним комітетом Ради. Парламентські фракції «Народний фронт» і БПП запропонували іншу кандидатуру — Найджела Брауна. Його кандидатура в комітеті не обговорювалася і не затверджувалася.

QHA