КИЇВ (QHA) -

Верховна Рада закликала парламенти країн світу засудити політичні репресії Росії проти громадян України та допомогти звільнити політичних в'язнів РФ.

За відповідну постанову в середу проголосував 241 народний депутат.

Зокрема, українські народні депутати просять іноземних колег використовувати усі можливі міжнародні політико-дипломатичні та санкційні механізми щодо Російської Федерації з метою "негайного звільнення усіх заручників, захоплення яких викликано збройною агресією Російської Федерації проти України".

Також Рада просить зробити усе, щоб звільнити українців, які незаконно утримуються в Росії. Серед них кримськотатарські та українські активісти: Емір-Усеїн Куку, Олег Сенцов, Муслім Алієв, Роман Сущенко, Микола Карпюк та інші.

Також парламент просить докласти всіх зусиль, щоб звільнити усіх інших незаконно ув'язнених і незаконно утримуваних громадян України на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим, міста Севастополь, окремих районів Донецької та Луганської областей і на території Російської Федерації.

Раніше повідомлялося, що у Верховній Раді України було ухвалено постанову, що стосується незаконних виборів президента Російської Федерації в анексованому Криму, куди увійшли пропозиції глави Меджлісу кримськотатарського народу, народного депутата Рефата Чубарова.

QHA