КИЇВ (QHA) -

За прийняття законопроекту, розробленого Кабінетом міністрів України №6161 проголосували 260 народних депутатів. Представляючи проект перед голосуванням, перший заступник міністра фінансів Оксана Маркарова зазначила, що цей закон дозволить перейти до трирічного бюджетного планування, повідомляє кореспондент QHA.

— Це зовсім інша система планування, яка дозволить, з одного боку, поліпшити бюджетну дисципліну, а з іншого планувати на три роки вперед і всі системні реформи, стратегічні рішення обраховувати у трирічній перспективі, пояснила вона.

За словами заступника міністра, нова система передбачає перенесення відповідальності за планування і витрачання бюджетних коштів на головних розпорядників, які будуть не тільки обгрунтовувати перед парламентом потреби в коштах на 3 роки, але і звітувати про досягнення показників ефективності за попередній рік.

При цьому вона зазначила, що даний проект представляє не саму реформу, оскільки для неї потрібен новий Бюджетний кодекс, над яким уряд працюватиме з депутатами цього року.

Уряд вже затвердив дану концепцію і саме такий підхід: пройти в «пілотному» режимі і вже цього року подати на ваш розгляд трирічну бюджетну резолюцію із «стелями», а також конкретним переліком стратегічних цілей,  додала Маркарова.

Представник парламентського Комітету з питань бюджету Костянтин Іщєйкін зазначив, що формування трирічної бюджетної декларації є основною частиною бюджетної реформи, передбаченої коаліційною угодою, стратегією розвитку країни до 2020 року, програмою уряду та стратегією управління державними фінансами на 2017-2020 роки.

ФОТО: інтернет

QHA