КИЇВ (QHA) -

Верховна Рада України проголосувала за арешт нардепа і Героя України Надії Савченко.

Результати голосування: "За" — 268; "Проти" — 10.

До голосування в залі ВРУ генпрокурор України Юрій Луценко показав 20-хвилинне відео, де нібито Савченко обговорює деталі теракту в Києві. При цьому відео не змогли запустити з першого разу.

Савченко під час показу відео

Фрагмент відео з нібито діалогом Савченко і російських військових, яке демонстрував Луценко

Фрагмент відео нібито зустрічі Савченко та Рубана з російськими військовими

Частина списку зброї, який Рубан і Савченко готували для нібито проведення теракту

— Сім днів країна слухала її позицію з усіх ток-шоу. Фактично відбулося промивання мізків українців. Зараз я продемонструю факти, достовірність яких підтвердила Савченко на засіданні регламентного комітету, — зазначив під час виступу Луценка.

Під час виступу генпрокурора Надія Савченко стояла біля трибуни.

Скріншоти відео з виступом Луценко

На показаному відео окрім деталей передбачуваного теракту у Верховній Раді обговорюють теми політичного майбутнього Надії Савченко. При цьому передбачувані російські військові на відео звертаються до Савченко і Рубана: «Панове!»

Після показу фільму Луценко порівняв план передбачуваного теракту Савченко та Рубана з анексією Криму і захопленням Донецька і Луганська. Також генпрокурор подякував українським військовим та СБУ.

— Вибух наднової зірки породжує виникнення чорної діри і в цю діру вже потрапили наша територія, люди ... Такі плани (Савченко та Рубана — ред.) спрямовані на виникнення нової чорної діри для України. Я робив все, щоб дістати її з російської в'язниці. Навіть якби я знав, що вона буде це робити, я б все одно продовжував. Але треба розуміти, що кожен українець — навіть якщо він герой — повинен відповідати за законом, — зазначив він.

Глава парламенту дав Савченко 15 хвилин для виступу, під час якого вона показала свою нагороду Героя України і сказала, що депутати не роблять нічого, щоб зупинити війну.

— Луценко розповів, як вибухають снаряди. Страшно?! Який розліт калібру ... А ви можете собі уявити, що сотні людей в Україні це знають на собі. А хтось зупинити тут війну спробував? Перестати красти? Українці хочуть миру і з того, і з іншої боку. Якби хтось із вас поїхав і поговорив з українцями, то ви б зрозуміли, що єдине зло в Україні — існуюча влада, — сказала Савченко.

Савченко закінчила свою промову на десять хвилин раніше призначеного терміну.

Потім виступали депутати і лідери фракцій, які заявляли про те, що варто підтримати прохання Луценка і що Савченко, перебуваючи на Донбасі, планомірно провокує людей на конфлікти.

У своєму заключному слові Савченко зазначила, що в Україні є спосіб змінити життя без терактів і насильства — змінити політичну систему. Також нардеп закликала змінити Конституцію і проголосувати за документ на всеукраїнському референдумі.

— Звинувачуйте мене, робіть вчорашніх героїв антигероями! Це зараз все, що може зробити влада. Це все, чим вона користується, — зазначила вона.

У своєму заключному слові Луценко побічно звинуватив у цьому Віктора Медведчука. Його слова підтримали депутати, які почали скандувати: "Медведчук!"

Нагадаємо, що регламентний комітет ВРУ одноголосно проголосував за зняття недоторканності і затримання нардепа і Героя України Надії Савченко. Генпрокурор України Юрій Луценко звинуватив Савченко у підготовці терактів у Верховній Раді і поваленні влади в країні.

Раніше QHA повідомляло, що на думку Луценка Савченко вербувала офіцерів ЗСУ для теракту.

QHA