КИЇВ (QHA) -

Депутати прийняли законопроект №0120 про ратифікацію угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою. Про це з сесійної зали ВРУ повідомляє кореспондент QHA.

Найактивніше голосували представники «Блоку Петра Порошенка», забезпечивши необхідні 170 голосів.

Депутат Ганна Гопко заявила, що завдяки підписанню цієї угоди інвестиції з Канади до України зростуть на 36 млн доларів.

— Їх приріст (інвестицій з Канади. — Ред.) складе 56% на рік, — підкреслила Ганна Гопко.

Вона зазначила, що Канада веде правильну політику щодо санкцій проти Росії.

— Чекаємо наступних ратифікацій угод, щоб диверсифікувати український експорт, — підсумувала Гопко.

Гості з Канади, які прийшли на ранкове засідання Ради, підтримали прийняте українськими депутатами рішення.

— Очевидно, що голосували проти цієї угоди ті, хто не бажає добра Україні, — сказав спікер Ради Андрій Парубій за підсумками голосування.

Нуль голосів дав тільки «Опозиційний блок».

Сьогодні депутати також запланували ратифікацію угоди з Люксембургом, спрямовану на уникнення подвійного оподаткування.

Як відомо, 11 липня 2016 року перший віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів і міністр міжнародної торгівлі Канади Христя Фріланд підписали Угоду про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою.

Для вступу в силу Угода потребує ратифікації парламентами обох країн. Зараз очікується голосування в Сенаті Канади (третє читання), підписання Президентом України та Генерал-губернатором Канади відповідно, після чого відбудеться обмін ратифікаційними документами.

Довідка. За даними Мінекономіки України, Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою відкриє безмитний доступ для українських експортерів до 98% ринку товарів.

Скасування імпортних мит Канадою дозволить українським виробникам харчової, легкої, хімічної, нафтохімічної та машинобудівної промисловості отримати максимальні переваги на канадських ринках. З іншого боку, угода відкриє можливості для імпорту сировини і передових технологій, що сприятиме економічному зростанню України.

Згідно з прогнозними розрахунками, введення в дію Угоди призведе до незначних втрат доходів бюджету, у тому числі від скасування ввізних мит близько на 1,2 млн доларів у перший рік дії Угоди. У той же час очікується, що в середньостроковій перспективі недонадходження будуть компенсовані за рахунок ПДВ, а також збільшення припливу прямих іноземних інвестицій.

Ратифікація Угоди стимулюватиме українських виробників випускати конкурентоспроможну продукцію. А це розширить діапазон експортних товарів, що, в свою чергу, позитивно вплине на економічний розвиток української держави.

QHA