КИЇВ (QHA) -

Верховна Рада України прийняла в першому читанні Виборчий кодекс, який подали голова парламенту Андрій Парубій і депутати Олександр Черненко та Леонід Ємцев, передає кореспондент QHA.

Відзначається, що за підтримку законопроекту №3112-1 проголосували 226 із 368 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Представляючи на засіданні парламенту проект Виборчого кодексу, депутат від фракції БПП Олександр Черненко зазначив, що даний законопроект розроблений на базі законопроекту, який знаходився на розгляді ВР минулого скликання, серед авторів якого був народний депутат кількох скликань Юрій Ключковський.

Черненко звернув увагу, що той проект Виборчого кодексу раніше "отримав вже позитивний висновок Венеціанської комісії". При цьому депутат зазначив, що під час перереєстрації законопроект був осучаснений, також були зроблені висновки з тих виборчих процесів, які відбувалися у 2010-2015 роках.

Також пропонується встановити 4% виборчий бар'єр. Черненко також повідомив, що в розділі кодексу "Місцеві вибори" передбачено, що на виборах до сільських, селищних, районних та міських рад, в яких число виборців не перевищує 90 тис. осіб, пропонується багатомандатна мажоритарна система, коли в окрузі перемагає не один кандидат , як сьогодні, а від 2 до 4 кандидатів,  залежно від числа виборців у даному окрузі. За його словами, це знизить гостроту політичної боротьби, кількість порушень і зловживань на виборах.

Народний депутат Світлана Заліщук вважає, що прийняття документа стане тільки першим кроком виборчої реформи в Україні.

— Важливо нагадати, що виборча реформа неможлива в подальшому без: зміни членів Центральної виборчої комісії, термін повноважень яких вже давно завершився; забезпечення виборчих прав осіб з інвалідністю та внутрішньо переміщених осіб; впровадження ефективних санкцій за порушення виборчого законодавства; впровадження системи електронного декларування для подання фінансових звітів партій і використання коштів виборчих фондів, — написала депутат в Facebook.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада відхилила постанову про звільнення міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова.

За постанову №5041, яку вніс до Ради депутат від БПП Сергій Каплін, проголосував лише 31 депутат.

QHA