КИЇВ (QHA) -

У четвер, 9 листопада, Верховна Рада проголосувала за проект закону 1581-д про житлово-комунальні послуги, передає кореспондент QHA.

Законопроект створює умови для поглиблення демонополізації житлово-комунального господарства та створення конкурентного середовища на ринку послуг, вдосконалення системи управління підприємствами галузі, а також підвищення ефективності діяльності підприємств.

Крім того, буде полегшене технічне переоснащення галузі, скорочення питомих витрат енергетичних і матеріальних ресурсів, створення дієвого механізму стимулювання використання альтернативних джерел енергії.

Також у тексті законопроекту передбачені можливості накопичення коштів та їхнє використання для проведення капітальних ремонтів, реконструкції та модернізації багатоквартирних житлових будинків.

Проект закону розмежовує поняття житлових і комунальних послуг.

Житлові послуги — це послуги з управління багатоквартирним будинком. Вони включають прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, утримання ліфтів, покупку електроенергії для забезпечення функціонування спільного майна, поточний ремонт загального майна тощо.

Комунальні послуги — це поставки природного газу, електричної енергії, теплової енергії, гарячої та холодної води, водовідведення, поводження з побутовими відходами.

Нагадаємо, 15 вересня так званий заступник голови Комітету з будівництва та житлово-комунального господарства Криму Валерій Аксьонов заявив, що кримські ЖКГ готові судитися з кримчанами за борги за комунальними послугами.

QHA