КИЇВ (QHA) -

У четвер Верховна Рада України з першої спроби прийняла законопроект №6427-д про Конституційний суд України. Як передає кореспондент QHA, за нього проголосував 231 депутат.

Раніше, 8 червня, народні депутати не змогли проголосувати за комітетський законопроект про Конституційний суд, повернувши його на доопрацювання. Тоді за прийняття за основу законопроекту №6427-д проголосували лише 217 депутатів.

Законопроект визначає порядок організації та діяльності Конституційного суду України, статус суддів Конституційного суду України, підстави і порядок звернення до нього, процедуру розгляду ним справ та виконання його рішень.

Згідно з документом, до складу КСУ входять 18 суддів (по 6 суддів призначають президент України, Верховна Рада і з'їзд суддів України). Конституційний суд отримає повноваження на здійснення конституційних проваджень за умови вступу до повноважень не менше двох третин суддів.

Законопроект передбачає, що у складі КС України будуть діяти Велика палата, 2 сената і 6 колегій.

Автори ініціативи пропонують, щоб суддів призначали на 9 років без можливості повторного призначення. Передбачається, що кандидатів у судді КС будуть відбирати на конкурсній основі. Конкурсні комісії будуть формуватися органами, які призначають суддів. Варто відзначити, що на суддів КС буде поширюватися дія закону про державну службу.

ФОТО: інтернет

QHA