КИЇВ (QHA) -

Верховна Рада відхилила постанову про звільнення міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова.

За постанову №5041, яку вніс до Ради депутат від БПП Сергій Каплін, проголосував лише 31 депутат.

Зазначимо, 1 листопада детективи НАБУ і прокурори САП провели обшуки за місцем реєстрації та проживання ряду посадових осіб Національної поліції у Києві та Київській області в рамках розслідування «справи про рюкзаки».

Ці та інші розшукові слідчі дії проводилися з метою з'ясування обставин, виявлених раніше детективами НАБУ в ході розслідування кримінального провадження щодо розтрати понад 14 млн грн під час закупівлі рюкзаків для потреб МВС України в кінці 2014 — початку 2015 років. Детективи з'ясовували обставини, пов'язані з підробкою складських документів щодо отриманих рюкзаків.

Син Авакова вважає «справу про рюкзаки» «спробою політичного тиску на батька».

QHA повідомляло, що САП подала до суду клопотання щодо обрання запобіжного заходу синові глави Міністерства внутрішніх справ Арсена Авакова Олександру, якого підозрюють у фінансових махінаціях у «справі про рюкзаки».

Раніше САП і НАБУ повідомили про підозру синові Арсена Авакова за частиною 5 статті 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу.

31 жовтня співробітники НАБУ затримали колишнього заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря, який також є підозрюваним у цій справі.

QHA