КИЇВ (QHA) -

Верховна Рада надала статус учасників бойових дій активістам, які отримали поранення під час участі в масових акціях громадянського протесту з 21 листопада 2013 по 21 лютого 2014 рр. в Україні.

За відповідний законопроект (№ 5697) з другої спроби проголосував 241 народний депутат.

Відзначається, що нововведення торкнуться статті 6 закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту".

Статус УБД буде поширюватися на осіб, які отримали важкі, середньої тяжкості та легкі тілесні ушкодження під час Революції Гідності, які одночасно не призвели до інвалідності.

Відзначимо, що дії відповідного пункту не поширюються на співробітників правоохоронних органів, а також військовослужбовців внутрішніх військ, Збройних сил України та інших формувань, які отримали поранення при виконанні службових обов'язків, пов'язаних з подіями Революції Гідності.

Також пропонується вважати інвалідами війни тих, що отримали каліцтва у зоні проведення АТО "від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння", а також під час розмінування боєприпасів.

Нагадаємо, раніше у Верховній Раді зареєстрували законопроект №7272, який дозволяє військовим підрозділам здійснювати заходи щодо спеціальної розвідки і проведення військових інформаційно-психологічних операцій у мирний час.

QHA