КИЇВ (QHA) -

Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект №3459-1 про забезпечення дітей переселенців харчуванням. За це рішення з другого разу проголосували 226 народних депутатів. У перший раз законопроект отримали 217 голосів.

Спочатку на розгляд парламентом було подано два альтернативні законопроекти. Перший, під номером 3459-1 — ґрунтовніший за змістом, у ньому пропонується внести зміни до законів «Про загальну середню освіту» та «Про професійно-технічну освіту».

На переконання авторів законопроекту, внутрішньо переміщені особи потребують допомоги держави, а безкоштовне харчування для їхніх дітей поліпшить ситуацію. Якщо в результаті закон буде прийнятий, безкоштовне харчування отримають діти грудного віку, дошкільнята, школярі, студенти професійно-технічних та вищих навчальних закладів.

Як зазначено у пояснювальній записці, для втілення проекту потрібно запланувати близько 323 млн грн видатків з держбюджету.

У той же час у Головному науково-експертному управлінні критикують обидва законопроекти. Відзначається, що один тільки статус ВПО не дає уявлення про майновий стан і стан здоров'я громадян, а це необхідно враховувати при наданні їм соцдопомоги.

Як повідомляло QHA, 16 травня Верховна Рада України прийняла за основу і в цілому законопроект №6116 «Про внесення змін до закону Про вищу освіту» щодо реалізації права на здобуття вищої освіти для осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях України.

ФОТО: інтернет

QHA