КИЇВ (QHA) -

У четвер, 9 лютого Верховна Рада України прийняла у першому читанні проект закону № 5491 про Український культурний фонд.

Як пояснюють розробники закону, діяльність Фонду стимулюватиме розробку і впровадження сучасних культурних і мистецьких проектів, сприятиме виробленню конкурентоспроможного на світовому ринку вітчизняного (національного) культурного продукту.

Крім того, Фонд також буде стартовим майданчиком для підтримки творчих дебютів, зокрема за рахунок надання грантів і стипендій.

Важливим напрямком роботи Фонду стане експертний відбір, фінансування і моніторинг виконання культурних і мистецьких проектів, реалізація яких забезпечуватиметься за його підтримки.

Серед основних завдань Фонду також сприяння реалізації державній політиці у сферах культури і мистецтва, зберігання, актуалізації та популяризації національного культурного надбання, підтримка реалізації міжнародних проектів, популяризація української культури та мистецтва, формування міжнародного позитивного іміджу України.

Нагадаємо, сьогодні народні депутати також прийняли у першому читанні новий проект закону про Конституційний суд України.

QHA