КИЇВ (QHA) -

Україна категорично засуджує судилища в окупованому Криму над учасниками одиночних пікетів.

Про це на своїй сторінці у Twitter написала спікер відомства Мар'яна Беца.

За її словами, так звані "суди" — це цілеспрямовані дії РФ напередодні голосування в ООН за резолюцію з прав людини ув Криму.

Беца зазначила, що мета російських окупантів — "зламати, придушити і знищити корінний народ".

Цинізм РФ не знає кордонів, додала вона.

Нагадаємо, сьогодні в окупованому Криму проходять засідання "судів", на яких учасникам одиночних пікетів, які відбулися 14 жовтня на всій території анексованого півострова на знак протесту проти свавілля російських силовиків, вже почали присуджувати штрафи у розмірі 10 тисяч рублів.

QHA повідомляло, що 18 грудня у Криму очікується так званий «судний день»  день, на який призначено сімдесят судових засідань щодо кримських татар, що вийшли з одиночними пікетами по всьому півострову, протестуючи проти переслідувань мусульман у Криму.

Нагадаємо, 14 жовтня у Криму було затримано мінімум 34 людини за участь в одиночних пікетах. Всього в акції протесту на окупованому півострові взяли участь понад 100 осіб. Люди вийшли з одиночними пікетами у Сімферополі, Джанкої, Гвардійському, Білогірську та інших містах окупованого півострова.

Всі затримання проходили з порушенням навіть чинного на анексованому півострові російського законодавства.

Пізніше людям почали масово виписувати протоколи, звинувачуючи їх у порушенні правил проведення публічних заходів. Поодинокі пікети у протоколах названі несанкціонованою масовою акцією.

Зазначимо, кримський татарин з Білогірська записав відеозвернення, в якому повідомив, що його викликали у відділенні поліції через участь в одиночному пікеті на окупованому півострові.

Зокрема до нього прийшли співробітники поліції і виконувач обов'язків дільничного, який вручив протокол постанови про порушення закону РФ про проведення мітингу.

QHA