СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Підконтрольний Кремлю Сімферопольський суд Київського району обрав запобіжний захід всім шістьом кримським татарам, у яких 11 жовтня проводили обшук. Активістів заарештували на два місяці.

Про це повідомив адвокат одного із затриманих — Едем Семедляєв.

Всі хлопці перебували в клітках, в наручниках. Перевозили їх з мішком на голові, повідомив він.

Семедляєв повідомив, що затриманим було відмовлено в праві перекладу судової документації кримськотатарською мовою.

— Ці люди просто висловлювали свою думку. І ось за це їх звинувачують у членстві в терористичній організації. Жодних доказів не надано, все засновано на простих словах, наголосив він.

На думку адвоката, дані арешти кримських татар викликані тим, що вони відмовилися визнавати новий порядок у Криму і анексію півострова Росією.

Нагадаємо, зранку 11 жовтня в Бахчисараї окупанти провели чергові обшуки у будинках кримських татар. За уточненою інформацією, обшуки проходили в будинках:

— Сулеймана Асанова (власник кафе "Салачик'"). Адреса: м. Бахчисарай, Чепуріна, 9.

— Сейрана Салієва (активіст, обшук проходить втретє). Адреса: мю Бахчисарай, вул. Миру, 20, квартира 60.

— Тимура Ібрагімова (громадський активіст). Адреса: мю Бахчисарай, вул. Миру, 14.

— Сервера Зекерьяєва. Адреса: м. Бахчисарай, вул. Гордієнка, 16.

— Мемета Белялова (проживає на сусідній із Сулейманом Асановим вулиці).

— Ернеста Аметова.

Російські ЗМІ вже розповсюдили інформацію, що в анексованому Криму нібито припинили діяльність забороненої в РФ організації «Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі».

Адвокат Тимура Ібрагімова Джеміль Темишев повідомив, що шістьом кримським татарам інкримінують "злочин проти основ національної безпеки Росії, конституційного ладу і територіальної цілісності".

Раніше QHA повідомляло, що дев'яти затриманим у Бахчисараї активістам, які прийшли підтримати земляків під час обшуків, інкримінують частина 1 ст. 20.2.2 КпАП РФ — «організація масового одночасного перебування та (або) пересування громадян у громадських місцях, які призвели до порушення громадського порядку». Деяким активістам завдали тілесних ушкоджень. Зокрема сліди побоїв спостерігаються у Ісмаїла Асанова (на голові садно, вдарили по ребрах), Ернеста Ібрагімова (є подряпини на руці) і Рудема Неджієва (побитий, також є садно на голові).

QHA