КИЇВ (QHA) -

Заснування в Криму так званої "Ради кримськотатарського народу" є спробою створити незалежну від Меджлісу, і підконтрольну окупаційній владі організацію, яка б тримала під контролем кримськотатарський народ, заявив 20 лютого на презентації колективної монографії "Мусульманські громади України: інституалізація та розвиток" президент Українського центру ісламознавства Олександр Аулін, передає кореспондент QHA.

— Це одна зі спроб створити орган, навколо якого б об'єдналися кримські татари і який би повів їх у тому напрямку, який цікавить російська влада, — вважає експерт.

На його думку, перед президентськими виборами в Росії це має показати, що в Криму окупаційна влада прислухається до думки кримських татар.

— Напередодні виборів це має показати консолідацію місцевого населення і те, що воно повністю йде в руслі політики, що проводиться Кремлем.

У той же час, методи, які використовує російське керівництво у регіонах РФ до мусульманського населення, показали свою неефективність в окупованому Криму.

— Це не новий інструмент, і алгоритми, які в ньому закладені, вже багато разів використовувалися, але були в Криму невдалими. Кримські татари не йдуть на поводу (в окупаційної влади — ред.).

Нагадаємо, 17 лютого в окупованому Криму створили підконтрольну Кремлю "Раду кримськотатарського народу", яка має нібито забезпечувати зв'язок між так званими властями і населенням. Вона складається з "15 фахівців у різних областях" і очолює її підконтрольний Кремлю муфтій мусульман Криму Еміралі Аблаєв.

QHA