КИЇВ (QHA) -

Вирок, який винесли Ахтему Чийгозу, є необґрунтованим, його суть і подробиці говорять про фальсифікації доказів під час слідства.

Про це повідомляється у відкритій заяві правозахисного центру «Меморіал».

— Слідство було проведено з грубим порушенням міжнародного і російського права: матеріали справи свідчать про повне ігнорування російським слідством українського суверенітету не тільки після анексії, але і до неї. Таким чином, російська влада створює лише ілюзію законності кримінального переслідування за події, що відбулися на території іншої країни, — сказано в повідомленні.

Крім цього, у заяві зазначили, що за «справою 26 лютого», в якій насильство застосовувалося обома протиборчими сторонами, до відповідальності притягнули тільки представників Меджлісу кримськотатарського народу.

ПЦ «Меморіал» у заяві вимагає негайного звільнення Ахтема Чийгоза та припинення кримінальних переслідувань.

Раніше QHA повідомляло, що міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс закликав звільнити Чийгоза, засудженого 11 вересня «судом» у захопленому РФ Криму до 8 років позбавлення волі.

Нагадаємо, так званий Верховний суд Криму 11 вересня в повному обсязі підтримав звинувачення відносно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу, яке просила для нього прокуратура.

Після 150 засідань 1 серпня окупаційні судді завершили слідство у справі Ахтема Чийгоза.

9 серпня у своєму останньому слові у «суді» Чийгоз заявив, що прийме винесений йому вирок за весь кримськотатарський народ.

Заступник голови Меджлісу був затриманий у січні 2015 роки за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, у тому числі, з партії «Русское единство». Російська влада анексованого Криму звинувачує Чийгоза в організації масових заворушень.

Джерело: Правозахисний центр "Меморіал"

QHA