КИЇВ (QHA) -

"Газпром" опустився до рівня «наперсточників» і не виконує рішення Стокгольмського арбітражу, написав на своїй сторінці у Twitter міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

За його словами, Москва тепер опустилася до того, що знижує тиск в трубі, будучи нездатною виконувати свої зобов'язання.

— Але ми їх дістанемо. Їхні активи у Європі всім давно відомі, — написав глава МЗС України.

Нагадаємо, російська компанія "Газпром" ухвалила рішення не здійснювати поставки газу НАК "Нафтогаз України" з 1 березня і повернула отриману передоплату, повідомив заступник голови правління компанії Олександр Медведєв.

Відзначимо, вчора Стокгольмський арбітраж ухвалив стягнути з Газпрому 2,56 мільярдів доларів на користь "Нафтогазу" в позові про невиконання контракту з транзиту.

Як відомо, "Газпром" 2 роки і 3 місяці не поставляв Україні газ до оголошення рішення Стокгольмським судом. Поставки газу, згідно з контрактом, термін дії якого закінчується наприкінці 2019 року, мали відновитися після рішення Стокгольмського арбітражу.

За цим контрактом "Нафтогаз" зобов'язаний викуповувати у "Газпрому" від 4 до 5 млрд кубів газу щорічно. У зв'язку із цим "Нафтогаз" здійснив передоплату.

QHA