МОСКВА (QHA) -

Путін вважає, що загострення ситуації на південному сході України останнім часом викликане спробами України зірвати Мінські угоди. Такий вислів російського політика прозвучав сьогодні, 16 лютого, на щорічному розширеному засіданні колегії ФСБ РФ.

— Ми бачимо і серйозне загострення ситуації на південному сході України останнім часом. Мета цього загострення очевидна — зірвати Мінські угоди. Сьогоднішня влада в Україні явно не готова до мирного вирішення цієї складної проблеми і робить ставку на силове вирішення, — цитує слова Путіна прес-служба Кремля.

Путін також стверджує, що у Києві нібито «відкрито говорять про організацію підривної роботи, у тому числі, і в Росії», і це «турбує» Кремль.

QHA повідомляло, 10 лютого, спілкуючись із журналістами, прес-секретар президента Російської Федерації Дмитро Пєсков заявив, що Москва нібито не постачає танки на Донбас. При цьому про походження величезної кількості військової техніки на територіях самопроголошених «ДНР» і «ЛНР» він запропонував запитати у Києва.

Крім того, він зазначив, що за офіційними каналами ніякі добровольці з Росії на Донбас не відправляються, проте «є громадяни РФ, які добровільно відправляються до регіона для захисту людей від агресивних дій Збройних сил України».

Нагадаємо, у березні 2014 роки після введення своїх військ Росія анексувала український півострів, організувавши незаконний «референдум».

Країни Заходу і США не визнали анексію Криму і ввели проти Росії масу економічних санкцій. Для України Крим залишається тимчасово окупованою територією.

Бойові дії на території Донецької та Луганської областей України почалися в квітні 2014 року. Україна, США і низка інших держав, а також НАТО, Рада Європи, ПА ОБСЄ та Європейський союз звинувачують Росію у втручанні у конфлікт: зокрема, у використанні регулярних військ у бойових діях на боці повстанців, постачаннях зброї та фінансовій підтримці.

ФОТО: інтернет

QHA