МОСКВА (QHA) -

Російські ЗМІ активно цитують президента РФ, який багато міркував про Україну на міжнародному дискусійному клубі «Валдай»

За словами Путіна, нинішня ситуація в Україні є результатом антиконституційного захоплення влади, і Європа в цьому винна.

— Сьогоднішня ситуація це результат неконституційного збройного захоплення влади в Україні, і Європа в цьому винна, бо підтримала цей переворот, заявив Путін.

За словами президента, «завдяки неконструктивній позиції колишнього складу Європейської комісії ситуація дійшла до державного перевороту». Він зазначив, що США і Європа фінансово, інформаційно та політично підтримали Революцію Гідності.

Потримали антиконституційне захоплення влади, криваве з жертвами, довели справу до війни на південному сході України, Крим оголосив про свою незалежність і приєднання до Росії. І ви вважаєте, ми винні в цьому? Чи ми довели до антиконституційного перевороту? — заявив Путін.

Проте, за його словами, «Росія робитиме все для внутрішнього об'єднання України».

Рано чи пізно це об'єднання відбудеться. В сенсі об'єднання не міждержавне, а об'єднання з точки зору відновлення відносин, сказав російський лідер. Чим швидше  тим краще. Ми все для цього робитимемо.

Путін наголосив, що любить Україну і український народ, і вважає його «братнім, якщо взагалі не частиною російського народу».

Путін також думає, що «відновлення зв'язків між Росією і Україною має з часом статися, це необхідно обом країнам».

Я сподіваюся, що це теж колись пройде, дуже на це розраховую зокрема в результаті взаємодії між Росією і Україною. Думаю, що відновлення зв'язків необхідне. До речі, і Росії теж,  сказав Путін.

Нагадаємо, в січні 2015 року Верховна Рада України у зв'язку із російською окупацією Криму та агресією на Донбасі постановою №1854 визнала РФ країною-агресором.

У жовтні 2017 року Верховна Рада прийняла в першому читанні за основу законопроект №7163 «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями у Донецькій і Луганській областях», в преамбулі якого зазначається, що Росія ініціювала, організувала і підтримувала терористичну діяльність в Україні, здійснює збройну агресію проти України і тимчасову окупацію частини її території.

QHA повідомляло, що, на думку Путіна, закриття кордону між Росією і Донбасом призведе до різанини.

Джерело: ТАСС

QHA