КИЇВ (QHA) -

Гучні заяви президента РФ Володимира Путіна і невизнання цивілізованим світом виборів в окупованому Криму — крок до посилення ізоляції російського лідера від світової спільноти. Про це заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Глава Меджлісу нагадав, що Верховна Рада схвалила проект постанови про невизнання Україною легітимності виборів президента РФ в окупованому Криму і Севастополі.

— Ми не могли не відреагувати (на незаконні вибори на півострові — ред.), тому що Крим — це наша територія. Було два підходи. Перший — визнати нелегітимними повноваження новообраного президента Росії і закликати світових лідерів також виходити з цього. Але після довгої дискусії ця постанова отримала ту форму, яку ми обрали, — незаконні вибори на території Криму є юридично нікчемними, не несуть жодних правових наслідків і ставлять під сумнів легітимність президента Росії, — зазначив він.

Рефат Чубаров підкреслив, що формулювання «ставлять під сумнів легітимність президента Росії» надає можливість українським дипломатам працювати з партнерами для того, щоб ще більше ізолювати Путіна.

За його словами, підвести Путіна до ще більшої ізоляції не є неможливим завданням.

— Якщо сам Путін й надалі так буде виступати, то це прискорить його ізоляцію. В останні два-три тижні він нам дуже допоміг. Навіть його послання до Федеральних зборів 1 березня, а потім низка його інтерв'ю, де він шантажував світ і демонстрував нібито дуже потужні види російської зброї. Тобто, у цій ситуації Путін сам є фактором, який вносить додаткову напругу у відносини між Заходом і Росією. Дай Бог, щоб він так і продовжував. І тоді, можливо, у західних політиків будуть більше відкриватися очі, вони не будуть наполягати на діалозі з Путіним, а будуть прихильниками більш жорстких засобів тиску на Росію, — підкреслив Чубаров.

QHA повідомляло, що Україна закликала російську окупаційну владу в Криму не переслідувати кримчан, які не брали участі в «виборах» президента Росії. Проводячи «вибори» на українській території — в Криму, Росія у черговий раз продемонструвала зневагу засадничими нормами і принципами міжнародного права, закріпленими, зокрема, в Статуті ООН і Гельсінському Заключному акті.

За оцінками Меджлісу, реальна явка на «вибори» в цілому не перевищила 30%, при цьому явка кримських татар не перевищила 10%, незважаючи на тиск і залякування. У той же час в Меджлісі з жалем відзначають, що ні Україна, ні міжнародна спільнота не мають реальних важелів для захисту непокірних кримчан від репресій з боку окупантів.

Джерело: Апостроф

QHA