МОСКВА (QHA) -

Президент країни-окупанта РФ Володимир Путін повторив би свій злочин проти України, частину якої окупували його війська, і кримчан, зокрема, які піддаються регулярним репресіям від російських спецслужб, і анексував би Крим знову, навіть якщо б знав про подальші санкції та загальносвітовий осуд. Про це у своєму інтерв'ю для РБК розповів прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков.

— Якщо ви маєте на увазі суть події (анексію Криму,  ред.), то я впевнений, що він (Путін) знову і знову вчинив би саме таким чином, як вчинив, і прийняв ті рішення, які він прийняв, і взяв на себе ту відповідальність, яку він взяв, повідомив Пєсков.

При цьому в Кремлі наголошують на важливості збереження відносин з Україною, незважаючи на ряд злочинів, які вчинила РФ щодо українського народу, та агресію терористів, яка здійснюється на Донбасі. Пєсков заявив, що в Росії не існує «упереджень щодо українців».

 Безумовно, Україна надзвичайно важлива для нас, вона важлива для нас і в плані міждержавних відносин, вона важлива для нас і в економічному плані, вона важлива і в гуманітарному плані... Хоча, як ви, напевно, бачите і як ви знаєте, в Росії жодних упереджень щодо українців не було і немає і, я сподіваюся, не буде.

Економічні труднощі, які спіткали Росію внаслідок санкцій, введених стосовно РФ за порушення міжнародного права у частині анексії Криму, в Кремлі називають не інакше, як «сакральною платою за порятунок кримського народу», що має на увазі якусь «жертовність» Кремля в цьому контексті, яка відіб'ється на гаманцях пересічних росіян.

 Це ті труднощі, це та ціна, напевно, яку ми всі дійсно повинні заплатити за... Це не перемога, розумієте, те, що сталося з Кримом. Це ось той самий історичний поворот, це скоріше, мабуть, порятунок цілого народу. Возз'єднання народу зі своєю країною. І за це ми платимо ціну, повідомив чиновник.

Нагадаємо, 16 січня 2017 року Україна подала до Міжнародного суду ООН позов з метою притягти Російську Федерацію до відповідальності за порушення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

В матеріали справи потрапили катастрофа малайзійського Боїнга, обстріли житлових кварталів Маріуполя, Краматорська, Волновахи, теракти у Харкові та інших українських містах. Окремо були винесені питання, що стосуються порушень прав кримських татар та українців в окупованому Криму.

Важливо, що у позові містяться вимоги ще до винесення підсумкового вироку заборонити Росії здійснювати агресивні дії, які можуть погіршити ситуацію, а також припинити фінансування терористичних організацій.

ФОТО: інтернет

QHA