МОСКВА (QHA) -

Президент Російської Федерації (РФ) Володимир Путін заявив, що з приводу миротворчої місії ООН київській владі треба домовлятися з бойовиками на Донбасі. Про це він повідомив під час прес-конференції.

Путін зазначив, що саме президент України Петро Порошенко говорив про необхідність озброєння співробітників ОБСЄ, а пізніше заявив про необхідність забезпечення їм безпеки за допомогою сил ООН.

— Це саме Петро Порошенко говорив про необхідність спочатку озброїти співробітників ОБСЄ. Я погодився. ОБСЄ відразу від цього відмовилося. Потім Петро Олексійович сказав, що треба дбати про безпеку співробітників ОБСЄ за допомогою сил ООН я і з цим погодився. І щоб не було сумнівів, що ми з цим згодні, ми внесли проект відповідної резолюції.

Президент РФ додав, що пізніше канцлер Німеччини Ангела Меркель повідомила про необхідність переміщення співробітників ОБСЄ по всій території Донбасу.

Після цього Меркель мені в телефонній розмові сказала: Ну, чому тільки на кордоні лінії поділу? Співробітники ОБСЄ переміщаються по всій території Донбасу. Погодься, будь ласка, з тим, щоб вони були під охороною всюди, зокрема і на кордоні між Росією і Донбасом, Росією і Україною. Я подумав ми погодилися. Ми тут же внесли корективи до своєї резолюції (в ООН).

Він заявив, що згоди РФ недостатньо, оскільки Київ має домовитися з бойовиками.

По суті, все зводиться до того, щоб поставити під міжнародний контроль цю територію. Ми не проти цього, але для цього треба київській владі домовлятися з самим Донбасом. Конфлікти подібного роду у світі ніде не вирішувалися тільки через посередників. Вони всюди вирішувалися в ході прямих контактів між конфліктуючими сторонами. Київська влада сьогоднішня, на жаль, ухиляється від цих прямих контактів.

Нагадаємо, Путін заявив, що на Донбасі, як і раніше немає російський військових, проте є «певні військові та міліцейські формування». Президент РФ додав, що створення таких формувань відповідає інтересам населення окупованих територій на сході України.

QHA