БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Колишній глава уряду Каталонії Карлес Пучдемон заявив, що має намір очолювати уряд Каталонії у бігах і продовжуватиме боротьбу за незалежність з Бельгії.

— Це схоже на уряд у вигнанні. Ми не в тіні. Ми вважаємо за краще працювати у вільному просторі без погроз або побоювань з боку іспанської поліції.

Він зазначив, що у новій «Раді Республіки» мають бути представлені інтереси каталонців.

QHA повідомляло, що прокуратура Іспанії запитувала у Верховному суді ордер на арешт екс-глави Каталонії Карлеса Пучдемона.

Верховний суд Іспанії 3 листопада видав європейський ордер на арешт Карлеса Пучдемона. Постанова торкнулася і чотирьох колишніх міністрів у складі місцевого уряду, які, як і Пучдемон, втікли до Бельгії.

Іспанська генпрокуратура 29 жовтня висунула обвинувачення щодо Карлеса Пучдемона та інших членів розпущеної Мадридом регіональних адміністрації і парламенту Каталонії. Лідерів сепаратистського руху звинувачують у заколоті, повстанні проти державної влади і зловживанні бюджетними коштами.

За підготовку заколоту іспанське законодавство передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі строком на 30 років. Через це глава Каталонії втік до Бельгії.

Джерело: The Guardian

QHA