КИЇВ (QHA) -

В Україні запустили перші електронні торги з реалізації непрофільних активів державної власності. На продаж виставлятиметься державне і комунальне майно, необроблена деревина, металобрухт, об'єкти малої приватизації, зокрема будівлі і будови.

— У держзакупівлі громадянам України не до кінця зрозуміло, скільки і чого продає держава. Ця сфера довгий час залишалася в тіні. Система, яку ми впроваджуємо — дзеркальна до Prozorro і повністю прозора, — заявив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов на брифінгу у Києві.

Як передає коресподент QHA, присутній на брифінгу керівник проектного офісу Prozorro.Продажі Олексій Соболєв заявив, що у річному плані проекту — продаж державного майна на загальну суму 7 млрд грн.

До проекту Prozorro.Продажі вже приєдналися ПАТ «Укргазвидобування», ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат», ДП НЕК «Укренерго».

Нагадаємо, 3 березня Фонд держмайна, Міністерство економічного розвитку і торгівлі та Transparency International Україна оголосили про намір повноцінно впровадити новий проект у сфері продажів держмайна на основі системи Prozorro після того, як його пілотна версія була випробувана на продажу майна збанкрутілих банків.


Система Prozorro.Продажі створена за подобою оригінального ProZorro: до центральної бази даних підключені комерційні майданчики, на яких реєструються учасники. У разі публікації лота на одному з майданчиків інформація про нього тут же поширюється на інші майданчики і організаторів торгів.

Як і у випадку із закупівлями, ProZorro.Продажі займається реалізацією виключно державного майна.

На даний момент у системі виставлено понад 13 тисяч лотів загальною вартістю 37,12 млрд грн.

QHA