МАДРИД (QHA) -

Національний суд у Мадриді порушив кримінальну справу проти начальника поліції Каталонії Хосепа Луїса Траперо за підозрою у підбурюванні до заколоту.

— На слухання у п'ятницю до суду викликали Траперо і трьох інших підозрюваних. До суду направили звинувачення після того, як сили нацбезпеки провели рейди в урядових офісах Каталонії через референдум про незалежність від Іспанії. Представник суду заявив, що чотирьох підозрюваних звинувачують "у підбурюванні до заколоту,  наголошується у ЗМІ.

Також до суду були викликані лідери груп каталонців, які підтримують ідею відокремлення від Іспанії: Хорді Куйксарта з Omnium Cultural та Хорді Санчеас з Каталонській національної асамблеї.

Нагадаємо, раніше уряд Каталонії оприлюднив попередні результати референдуму про незалежність, в яких вказано, що 90% населення підтримало незалежність регіону.

В ході референдуму поліцейські захоплювали виборчі бюлетені та урни. На деяких ділянках поліція намагалася блокувати входи до будівель. За даними ЗМІ, правоохоронці, які прибули з інших регіонів Іспанії, використовували проти прихильників референдуму гумові кулі. Постраждали близько тисячі осіб. В цей же час на вулиці багатьох міст Іспанії вийшли тисячі людей на акцію в підтримку територіальної цілісності і єдності Іспанії.

Джерело: AFP

QHA