ТЕГЕРАН (QHA) -

В Ірані п'ятий день тривають масові антиурядові протести.

Як повідомляють світові інформагентства, влада ісламської республіки прийняли рішення заблокувати месенджер Telegram і фотосервіс Instagram з метою обмеження комунікації між протестувальниками. Уряд Ірану називає вжиті заходи тимчасовими і необхідними для того, "щоб забезпечити спокій і безпеку в суспільстві".

Зазначимо, що в Ірані месенджер "Telegram" є найпопулярнішою соцмережею. Його використовують більше половини жителів цієї країни з населенням у 80 млн осіб.

Напередодні керівництво Telegram заблокувало в месенджері іранський канал Amadnews, який використовували учасники протесту, після того як у ньому почали поширюватися заклики до насильства щодо поліції. Глава Telegram Павло Дуров повідомив у Twitter, що влада Ірану вирішили заблокувати месенджер, оскільки його компанія відмовилася добровільно закрити ряд інших "мирно протестуючих каналів" у додатку.

Президент США Дональд Трамп, який раніше підтримав протестувальників у Ірані, засудив обмеження діяльності соцмереж у цій країні.

Тим часом стало відомо, що 10 людей загинули під час протестів у Ірані.
Про це з позначкою "терміново" повідомляє агентство Associated Press.

У мережі також опубліковані останні відеокадри з Ірану.

Протести в Ірані почалися минулого тижня. Центром демонстрацій стало велике місто Мешхед — один з релігійних центрів країни. Протягом короткого часу протести охопили багато інших міст Ірану, зокрема і Тегеран — столицю країни.

Якщо спершу протестувальники висували лише соціальні вимоги, то незабаром вони почали вимагати політичних змін в країні — відставки президента і навіть глави держави, духовного лідера Ісламської республіки Іран Алі Хаменеї.

Як писало QHA, раніше віце-президент Ірану Есхак Джахангірі звинуватив консервативні кола у підбурюванні до протестів. На його думку, вони використовують економічні проблеми в країні, щоб підірвати політику реформ, яку проводить президент Хасан Рухані. Цим, на думку Джахангірі, пояснюються гасла і плакати демонстрантів «Геть Рухані!» та «Смерть диктатору!».

QHA