АНКАРА (QHA) -

Туреччина висловлює надію на запобігання ескалації напруженості в Ірані та недопущення провокацій в сусідній країні.

Про це йдеться у заяві МЗС Туреччини в зв'язку з тривалими акціями протесту в ІРІ.

У заяві зовнішньополітичного відомства висловлюється стурбованість у зв'язку із загибеллю людей і збитком державної власності в ході акцій, що почалися в Ірані 28 грудня.

Підкреслюється значимість, яку приділяє Туреччина суспільній стабільності і безпеки в дружньому і братському Ірані. «Необхідно враховувати заяву президента Ірану Хасана Рухані про право народу на проведення мирних акцій і неприйнятність порушення закону і заподіяння шкоди державному майну. Віримо у необхідність запобігання насильству та провокацій в Ірані», — наголошується у заяві.

— Віримо, що здоровий глузд переможе. Закликаємо уникати висловлювань, які могли б спровокувати нову хвилю насильства в Ірані і не допускати будь-якого втручання в ситуацію ззовні, — йдеться далі у документі.

Нагадаємо, кількість загиблих в Ірані збільшилася до 20 осіб.

Раніше повідомлялося, що влада ісламської республіки прийняла рішення заблокувати месенджер Telegram і фотосервіс Instagram з метою обмеження комунікації між протестувальниками. Уряд Ірану називає вжиті заходи тимчасовими і необхідними для того, "щоб забезпечити спокій і безпеку в суспільстві".

Протести в Ірані почалися минулого тижня. Центром демонстрацій став великий місто Мешхед — один з релігійних центрів країни. Протягом короткого часу протести охопили багато інших міст Ірану, у тому числі і Тегеран — столицю країни.

Якщо на початку протестуючі висували лише соціальні вимоги, то незабаром вони почали вимагати політичних змін в країні — відставки президента і навіть відставки глави держави, духовного лідера Ісламської республіки Іран Алі Хаменеї.

Як писало QHA, раніше віце-президент Ірану Есхак Джахангирі звинуватив консервативні кола у підбурюванні до протестів. На його думку, вони використовують економічні проблеми в країні, щоб підірвати політику реформ, яку проводить президент Хасан Рухані. Цим, на думку Джахангирі, пояснюються вислови і плакати демонстрантів «Геть Рухані!» та «Смерть диктатору!».

Джерело: Анадолу

QHA