КИЇВ (QHA) -

Будь-яка угода з майна на окупованій території Криму згідно із законодавством України вважається недійсною та не створює правових наслідків. Про це розповів у своєму інтерв'ю для «Українських Новин» прокурор АР Крим Гюндуз Мамедов.

Прокурор стверджує, що таким чином незаконні договори про передачу майна нікчемні з моменту їх підписання і не вимагають додаткового судового реагування в рамках правового поля України.

— На тимчасово окупованій території будь-яка угода з нерухомості, у тому числі щодо земельних ділянок, укладена з порушенням вимог Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» та інших законів України вважається недійсною з моменту вчинення і не створює юридичних наслідків, крім тих, які пов'язані з його недійсністю.

За таких обставин жодне рішення, прийняте окупаційними «органами влади» Криму, не несе будь-яких правових наслідків із зміни правового режиму українського майна і не вимагає судового реагування в рамках національного правового поля.

Також він зазначив, що рішеннями суду за клопотанням прокуратури вже було заарештовано анексоване окупантами майно України на суму більш ніж 300 млн грн.

— На сьогоднішній день за клопотаннями слідчих, узгоджених прокурорами, накладено арешт на незаконно націоналізоване (окупантами з РФ — ред.) майно на суму понад 340 млн грн.

Зокрема, Гюндуз Мамедов нагадав про арештовану рішенням суду будівлю резиденції президента України в Форосі та справу, яка знаходиться в роботі розслідування з «передачі» у федеральну власність РФ дитячого центру «Артек» у Криму.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 7 лютого так звана «Рада міністрів» в окупованому Росією Криму своїм «розпорядженням» ліквідувала Національний науково-дослідний інститут винограду і вина «Магарач» і передала в федеральну власність його майно.

6 лютого своїм «розпорядженням» так звана «радмін Криму» ліквідувала бюджетну установу «Ордена Трудового Червоного Прапора Нікітський ботанічний сад — Національний науковий центр», передавши ботсад у федеральну власність РФ.

Крім того, Кримський природний заповідник за допомогою так званої «федералізації» майна Криму» з січня 2017 року був незаконно переданий під контроль Управління справами президента РФ Путіна.

ФОТО: інтернет

QHA